Mobil Oto Ekspertiz

Bu hizmetimiz ile çeşitli nedenlerden dolayı servisimize gelemediğiniz durumlarda taşınabilir ekipman ve teknik personelimiz ile biz aracın olduğu yere gidip orada gerekli kontroller sonrası raporluyoruz.

MOBİL EKSPERTİZ İŞLEMLERİ

-KAPORTA-BOYA KONTROLLERİ

-İÇ-DIŞ EKSPERTİZ

-ARIZA TESPİT(OBD BEYİN TARAMASI)

-CS MOTOR TEST(MOTOR YANMA ODASI KAÇAKLARI TESPİTİ)

-YOL TESTİ

+Kaporta-Boya Kontrolü
Aracın kaportası ve şaseleri incelenerek daha önce kaza yapmış mı, yapmış ise ne büyüklükte bir kazaya karışmış, boya işlemi uygulanmış mı, ne kalınlıkta boya atılmış, doğrultma macun işlemi olmuş mu? gibi merak edilen uzun yıllar bu sektörde görev yapmış ustaların detaylı kontrolü ve dünyadaki en hassas ölçüm ayarına sahip makineler ile belirleyip size aracın başından geçenleri gözünüzde canlandıracak kadar nokta atışı ile saptayıp anlatıyoruz.
+İç-Dış Ekspertiz
Aracın önce iç aksamında klima, havalandırma, cam otomatiği, ayna otomatiği, ayna cam ısıtıcıları, müzik sistemi, gösterge paneli kontrolleri gibi elektronik bütün akşam kontrol edilir. Ayrıca yıpranan parçalara bakılır. Koltuk, tavan, kapı, taban döşemeleri kontrol edilir. Dış aksam da ise araçta var ise taş, dolu izi, ezikler, çizikler. farların durumu gibi bütün aksamlar detaylı olarak kontrol edilir.
+Arıza Tespit Testi
Aracın beynine bağlanılarak aracın elektronik olarak sensörler ile beynine kayıt olan her arıza taranarak tespit edilir. Yüksek kalite lisanslı güncel yazılımlı diagnostik cihazla aracın motor elektroniği, ABS, airbag, şanzuman vb bir çok alan taranıp kayıtlı arızalar raporlanır.
+Silindir Kapak Conta Kaçak Testi
CS motor test  aracın motor soğutma suyuna motor sıcakken eklenir.10 dk. içerisinde motorun çalışması ile motorun yanma odasına; silindir kapağından, contadan ve motor bloğunda kaçaklar var ise testimizdeki kimyasal sıvı renk değiştirerek bize motor yanma odasindaki kaçaklar ile ilgili kesin sonuç verir.  Bu sayede ileride karşılabileceğiniz ağır masraflara karşı erken teşhis ile daha az maliyetle olası arızalar giderilebilir.
+Yol Testi

Özellikle otomatik şanzumanlı araçlarda vites geçişleri ,yokuşlarda geri kaydırma, yüksek hızlardan yavaşlarken vuruntu kontrolleri ve yolda olumsuz yorumlanabilecek olan ses ve mekaniksel bir problem olup olmadığına bakılıp raporlanır.