Vize Hazırlık Kontrolü

Aracın vize süresi geldiğinde vizeye girmeden TÜVTÜRK standartlarına göre kusur sayılan noktalar incelenmektedir. Vizeden tek seferde geçmenize engel olan olumsuz bir durum var ise öncesinde sizi bilgilendirip gerekli onarımları yaptırmanız için yönlendirip o şekilde vizeye girmenizi sağlamaktayız.

VİZE HAZIRLIK İŞLEMLERİ

-FREN TESTİ

-SÜSPANSİYON TESTİ

-ARAÇ ALTI DETAYLI KONTROLÜ

-YANAL KAYMA

+Fren Testi

Aracın frenleme yaparken açığa çıkan frenleme kuvveti ölçülür. Frenleme esnasında tekerlekler arasindaki sapma oranı belirlenir. Burdan özetle aracın frenleri yeterli kuvvette mi, sapma oranları ile araç vizeden geçer mi ?  gibi soruların cevapları, alınan grafikle net bir şekilde raporlanır.

+Süspansiyon Testi

Aracın yay ve amortisörlerine test sırasında 4 tekerleğe de ayrı ayrı  titreşimler halinde güçlü bir kuvvet uygulanır. Bu sırada süspansiyon sisteminin tepkileri ölçülerek  yüzdelik bir değer alınır ve raporlanır. Bu rapora göre aracın süspansiyon durumuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olunur ve her tekerlekten alınan ayrı veriler ile  arızalı olan bölüm var ise belirlenir.

+Araç Altı Kontrol

Aracı liftte kaldırarak şaselerde ezik, onarım, kaynak, kesme gibi kusurların olup olmadığı kontrol edilir. Motor dairesinde yağ, su kaçakları, alt takım ekipmanlarının durumu, tekerleklerdeki boşluk var mı bakılır, jantlara, fren disklerine, balatalara  vb. bir çok uzman gözüyle sök-tak işlemi yapılmadan kontrol edilip olumsuz durumlar rapor edilir.

+Yanal Kayma
Aracı sağa veya sola doğru bir kayması olup olmadığının ölçümü yapılır. Araçta ölçümlenen kaymalar, km. başına metre olarak hesaplanır ve raporlanır.